top of page

CESTA K PODCHLUMÍ a jiné práce

MARKETA KRÁLOVÁ

19.5. - 9.8. 2018

Marketa Králová,
CESTA K PODCHLUMÍ a jiné práce.
19. května tohoto roku otvírá kunštátská GALERIE KUNŠT na náměstí Krále Jiřího výstavu významné pražsko – kunštátské grafičky Markety Králové, členky Sdružení českých umělců – grafiků HOLLAR, absolventky atelieru grafiky a ilustrace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v letech 1972 – 1978.
Kurátorka Kateřina Krejčířová připravila pečlivým výběrem z rozsáhlé tvorby umělkyně ukázku zahrnující jak náročné práce ilustrátorské (J. A. Komenský) tak kresbou a technikou leptu řemeslně bravurně traktované motivy přírodní ústící do znaku meditativní geometrické abstrakce. Inspirace Kunštátem, jak vyplývá už z místopisného názvu výstavy, je dlouhodobá a obapolná – v textech se jejím básnickým projevem zabýval Ludvík Kundera. Nenechte si ujít příležitost uvidět na vlastní oči soustředěné listy vzácného řemeslného uchopení a hlubokého citového ponoru.

Výstavu můžete navštívit od 19. 5. - 9. 8. 2018.

Vít Ondráček

19.5.

Marketa Králová / vernisáž

V sobotu v 16 hodin zahájení výstavy Markety Králové, členky Sdružení českých umělců – grafiků HOLLAR, absolventky atelieru grafiky a ilustrace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v letech 1972 – 1978.

19. 5. -  9. 8. 2018

bottom of page